таг: посебна

Црвен крст Дебар распиша конкурс за бесплатна обука на негувател/ка

0
Врз основа на верификувана посебна програма за негувател/ка за помош и нега на стари лица Црвен крст на Република Македонија – Општинска организација-Дебар...

Невозможно е да не ги забележите: Овие знаци зрачат со посебна...

0
СИТЕ познаваме личност која е посебна и го има тоа нешто. Таквите луѓе се познати по нивната харизма и способност да привлечат луѓе....

Kористите омекнувач само за перење? Веројатно не сте знаеле за овие...

0
Омекнувачот за ткаенини дава посебна мекост и пријатен мирис на облеката, но има и многу други начини на кои можете да го користите...

ВИДЕО: Нема да верувате што направи бебето во стомакот – мајката...

0
Ултразвукот во бременоста е посебна радост за секој родител. Тие со нетрпение го чекаат секој следен преглед за да го видат своето бебе,...

ОВА СЕ ВИСТИНСКИТЕ ПРИЧИНИ: Зошто мажите ги изневеруваат дури и најсовршените...

0
Сметаме дека нема посебна потреба да се нагласува дека мажите изневеруваат. А сигурно многу пати сте слушнале и виделе дека изневерувале дури...

Елен две години шетал со гума од автомобил околу врат

0
Вапити, посебна раса на елен, стар околу пет години, шеташе низ Колорадо со гума од автомобил околу вратот цели две години, велат од...

Хрватски експерт за кафе ја открива тајната за најубавото турско кафе

0
Подготвувањето на турско кафе е посебна вештина и начинот на кој традиционално се подготвува е погрешен, вели Роберт Пудиќ, експерт за кафе...

Синдром на компјутерски вид: Што се случува со очите после 3...

0
Синдромот на компјутерски вид е посебна медицинска состојба која е поврзана со зависноста на поединецот од дигитални уреди, како што се компјутери,...

Дали моногамијата навистина може да биде добра за вашето здравје?

0
Кога споделувате посебна врска со друга личност, интензивна привлечност кон нивниот ум и тело, веројатно би ги посакале само за себе. ...