таг: Порфириј

Во воздушен напад погодена најстарата православна црква во Газа

0
Грчката православна црква, Св. Порфириј, во Појасот Газа, во која имало засолнето стотици...

ПАТРИЈАРХОТ ПОРФИРИЈ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА – еве ги деталите

0
Српскиот патријарх Порфириј е во самоизолација, затоа што бил во контакт со лице заболно од коронавирусот – Имајќи предвид дека тој бил...