таг: Португалското

Натпревар во Португалија прекинат поради недоволно здрави фудбалери

0
Натпреварот од 12. коло во португалското првенство меѓу градските ривали Белененсес и Бенфика синоќа во Лисабон се претвори во фарса и беше прекинат...

Истраги за даночни измами во португалскиот фудбал

0
Португалското правосудство соопшти денеска дека спроведува серија истраги против фудбалски клубови во земјата поврзани со затајување данок. Во соопштението се наведува дека 40 даночни...