fbpx
10 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: Португалскиот

Кошта: Португалија во моментов е во многу тешка ситуација поради пандемијата

0
Португалскиот премиер Антонио Кошта изјави дека земјата во моментов е во многу тешка ситуација поради пандемијата на коронавирус и дека ќе поминат неколку...

Бенфика пред „катанец“, дури 17. позитивни на корона

0
Португалскиот тим Бенфика соопшти дека меѓу членовите на екипата и фудбалерите се потврдени дури 17 нови случаи на коронавирус со што...

Роналдо ќе потпише нов договор со Јувентус

0
Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо ќе го продолжи договорот со Јувентус, што му истекува во јуни 2022 година, објавија италијанските медиуми. Според истите...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
10 ° C
10 °
10 °
66 %
1kmh
0 %
пет
11 °
саб
19 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
11 °

Последни објави