таг: порталот

OдлучиЛа да јаде пуканки секој ден, еве што и се случи

0
реклама Новинарката на порталот The Healthy одлучила една недела по ред да јаде пуканки и...

Ова се најскапите и најевтините дестинации за патување во 2023 година

0
реклама Порталот Traveller’s Elixir ја објави листата на најскапите и најевтините дестинации за патување во...

Истражување: Какви автомобили најчесто возат „психопатите“

0
Порталот „Скрап кар компарисон“ (Scrap Car Comparison) спроведе истражување за тоа – какви автомобили најчесто возат „психопатите“, односно силеџиите – себични, самоуверени и...

Ковид-сертификатот на ЕУ истекува 12 месеци по втората доза на вакцината

0
Европската комисија денеска, како што јавува порталот Еуроактив, повикувајќи се на извори во Брисел,...

Ќе има драстични казни за навреди „за шиптари гасна комора“ и...

0
Порталот „СДК.мк“ објави дека Законот за спречување на насилство и недостојно однесување на спортските натпревари ќе претрпи измени. Спортските клубови ќе го понесат...

Ќерката на Бијонсе и Џеј Зи е најмладата личност номинирана за...

0
На порталот за Греми награди, официјално беше направена измена на номинациите. Кога минатиот месец беа објавени номинациите за Греми 2021...