таг: пораснаа

Волстрит порасна, акциите на технолошките гиганти скокнаа

0
На Волстрит вчера берзанските индекси пораснаа, благодарение на растот на цените на акциите на неколку технолошки гиганти, но тргувањето беше претпазливо...

Драстичен скок на цената на нафтата на светските берзи

0
Цените на нафтата пораснаа за осум отсто на денешното отворање на берзите по...

Азиските берзи благо пораснаа, доларот ослабе

0
На азиските берзи денеска цените на акциите благо пораснаа, но тргувањето е претпазливо бидејќи централните банки продолжуваат да ги зголемуваат каматните...

Во однос на почетокот на годината, цените на нафтата и натаму...

0
Цените на нафтата, на светските пазари, пораснаа минатата недела благодарение на надежите на трговците дека кинеската побарувачка ќе се зголеми бидејќи...

Зголемени цените на нафтата поради можно намалување на производството од ОПЕК

0
Цените на нафтата на светските берзи пораснаа минатата недела бидејќи ОПЕК може да го намали...

ТРГЕДИЈА КОЈА СЕ КРИЕ ЗАД ПРИКАЗНАТА НА „ПЕТАР ПАН“: Израснавме со...

0
Многу генерации пораснаа со „Петар Пан“, а децата ширум планетата сонуваа да ја „посетат земјата Недојдија“ со него. Меѓутоа, другата страна на...

Милан носи звучно напаѓачко име во јануари?

0
Добрите резултати во изминатите неколку сезони ги пораснаа апетитите на навивачите на Милан. Со победата кај Болоња, „росонерите“ се искачија на врвот...