таг: порано

Порано имало по четири сестри на еден доктор, а сега е...

0
Порано имало по четири сестри на еден доктор, а сега е обратно, да не се доведеме во ситуација да увезуваме кадар од трети...

Д-р Петличковски: Поголемите деца се заштитени од тешка клиничка слика со...

0
Секој ден порано вакциниран е инвестиција во подобра иднина. Ефектот од овие вакцинации ќе ги видиме по 10-тина дена или две недели. За...

Откриени нови симптоми на Ковид-19

0
Губењето на вкусот и мирисот порано беше еден од главните показатели дека можеби сте заразени со Ковид , но како што новиот вид, познат...

СЗО прогласи голема епидемија на мајмунски сипаници во Конго

0
Светската здравствена организација (СЗО) прогласи голема епидемија на Мпокс (порано позната како мајмунска сипаница) во Демократска Република Конго и во делови од светот....

Социјални мрежи: Годишна претплата од еден долар за новите корисници на...

0
реклама Социјалната мрежа X (порано позната како Twitter), која е во сопственост на Илон Маск,...

Стјуард објасни зошто не треба да се плашите од турбуленции: Тоа...

0
реклама ЏЕЈ РОБЕРТС порано работел како стјуардеса за Emirates, а сега ја води страницата...

Колку гориво троши клима уредот во вашиот автомобил?

0
реклама Иако порано беше сосема нормално да се вози автомобил без клима, денес не...

Канје Вест призна: Јас не сум прочитал ниту една книга, за...

0
Американскиот рапер Је (порано: Кање Вест), призна дека никогаш во животот не прочитал ниту една книга и оти има одбивност кон читањето воопшто....

Силна бура од Јадранот ја поплави цела Албанија

0
Есента пристигна неколку дена порано во Албанија со обилни дождови. Викендов започна лошо за северот причинувајќи големи материјални штети. Поплавени се...

Со тикет од 20 денари до 2,5 милиони денари! Нов милионер...

0
И порано имало милионски добивки, но изминатиот викенд вистинско изненадување приреди играчот во обложувалницата на Sport Life во Влае. Со тикет од...