таг: порака

Трамп во паника, ги моли неговите фанови да му ја платат...

0
Доналд Трамп испрати панична порака до своите поддржувачи за собирање финансиски средства со која ги моли да му помогнат да ги подмири неговите...

Инстаграм предупредува малолетници да не ја користат таа платформа навечер

0
Платформата Инстаграм испраќа автоматска порака до своите корисници на возраст од 13 до 18 години, апелирајќи ги да не ја користат социјалната мрежа...

Заедно на уште едно светско: СКОПСКО и РФМ повикуваат да навиваме...

0
„Навиваме сложно и сѐ е можно“ е главната навивачка порака која СКОПСКО ја испрати за поддршка на нашите ракометари, кои повторно ќе заиграат...

Зеленски со видео порака пред албанските пратеници

0
Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска преку видео порака ќе им се обрати на албанските...

Русија бара од САД да ја прекине испораката на оружје за...

0
Русија испрати порака до САД со барање за прекин на испораката на оружје за Украина,...

Колку чини реклама на највисоката градба на светот?

0
Реклама или порака на облакодерот „Бурџ калифа“, чини најмалку 250.000 дирхами (62.500 евра), за триминутната реклама, пишува „Арабијан бизнис“ (Arabian Business). Цените...

Реал Мадрид со нов ултиматум до Килиан Мбапе

0
Според „Тајмс“, Реал Мадрид,  му испратиле јасна порака на Килиан Мбапе, или тој ќе го комплетира трансферот...

Хакирани украински владини сајтови: „Очекувајте го најлошото“

0
Голем сајбер напад, со предупредувачка порака до Украинците „да се плашат и да го очекуваат...

Бидете уникатни: Преубави пораки за Среќна Нова Година

0
Уште не пративте порака со најискрени честитки за Нова Година? Што да напишете во неа? Најчесто во ваквите еуфорични моменти исполнети со...

Праќа ли уште некој: 29 години од првата СМС порака

0
Првата СМС порака денеска е продадена на аукција во Париз за 107.000 евра. СМС пораката испратена на 3 декември 1992 година беше понудена на...