fbpx

таг: пораз

Пораз на ТФТ во БИБЛ лигата

0
Кошаркарите на ТФТ со 66-67 забележаа минимален пораз на домашен терен од Ирони Нахариа во натпревар од БИБЛ лигата. Подобриот период за...

ВИДЕО: Украинец пред себе имаше празен гол, ама не ја стресе...

0
Футсал репрезентацијата на Србија го претрпе вториот пораз на Европското првенство во Холандија. Со високи 6-1 победа извојува селекцијата на Украина, но најинтересниот...

Шведска ја преслуша Полска

0
Репрезентацијата на Полска претрпе уште еден катастрофален пораз во главната фаза од ЕП 2022, откако „црвено-белите“ вечерва загубија од Шведска со убедливи 28-18....

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

0
Македонската ракометна репрезентација го остави зад себе вчерашниот незаслужен пораз од Словенија на стартот од Европското првенство во Дебрецин и го насочи фокусот...

Шмајхел за клучниот пенал кој му го одбрани на Салах: Потребно...

0
Ливерпул го претрпе вториот пораз од стартот на сезоната во Премиер лигата, но покрај голот на Адемола Лукман, клучен фактор за ваквиот исход...

Фудбалер на Еспањол постигна гол како никој досега во историјата (ВИДЕО)

0
Еспањол претрпе пораз на гостувањето кај Селта Виго (3-1) во премиерниот натпревар од 18. коло во шпанската Ла лига. Иако тимот од Каталонија...

ВИДЕО: Фенербахче, прими гол од половина терен и загуби од Газиантеп

0
Фенербахче го претрпе петиот овсезонски пораз во турската Суперлига, откако загуби на гостувањето кај Газиантеп со 3:2. Дополнителен срам за фаворитот беше...

Чави: Бесен сум и лут

0
Чави Ернандес го претрпе првиот пораз како тренер на Барселона, откако неговиот тим загуби на „Камп Ноу“ на натпреварот во Примера кој требаше...

Вест Хем го победи Челси во градското дерби

0
Лондонски Челси го забележа вториот пораз оваа сезона откако, „сините“ загубија на гостувањето кај градскиот ривал Вест Хем. Избраниците на Тухел беа...

Македонските ракометарки втор пат поразени од Србија

0
Македонската женска ракометна репрезентација запиша втор пораз во пријателските натпревари со селекцијата на Србија. Вториот натпревар одигран во Стара Пазова заврши во...