таг: поплавувајќи

ОАЕ погодени од најсилните врнежи во последните 75 години

0
Поројни дождови ги зафатија Обединетите Арапски Емирати, поплавувајќи ги главните автопати и ги прекинаа летовите на меѓународниот аеродром во Дубаи. Владата ги опиша...