таг: пописот

Заврши пописот во Албанија, прелиминарни резултати се очекуваат следната година

0
Институтот за статистика на Албанија (ИНСТАТ) објави дека пописот на населението и домаќинствата во земјата е официјално завршен на 16 ноември....

Турско МНР реагира на Пописот во Македонија

0
Турското министерство за надворешни работи реагира на резултатите од Пописот на населението во Македонија, кои...

Хрватска го одложи пописот на населението

0
Хрватска влада денеска изгласа закон со кој пописот на населението се одложува за на есен. Како што...