таг: понуда

Алегри е подготвен да ја напушти клупата на Јувентус

0
Италијанските медиуми тврдат дека 55. годишниот тренер добил богата понуда од Саудиска Арабија. Пред неколку дена клубот соопшти дека има доверба во 55....

Џим Ретклиф, конкурент на Катар за купување на Манчестер Јунајтед

0
Најбогатиот Британец, Џим Ретклиф, испрати официјална понуда за купување на Манчестер Jунајтед. Неколку часа пред истекот на рокот за испраќање на понудите, беше...

Саудиска Арабија, огромна понуда за купување на Формула 1

0
Станува збор за понуда вредна милијарди евра која стигнала до сопствениците на Формула 1, “Либерти Медиа”. Претседателот...

Адеми има понуда од германскиот прволигаш Штутгарт

0
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми има понуда од германскиот прволигаш Штутгарт и сака да се пресели во Бундеслигата,...

Хулијан Алварез доби понуда за нов договор со поголема плата

0
Аргентинскиот репрезентативец Хулијан Алварез доби понуда за нов договор со подобри услови од Манчестер Сити. Актуелниот шампион...

Лацио ја одби првата понуда на Њукасл од 60 млн евра

0
Раководството на Лацио ја одби првата понуда на Њукасл за услугите на српскиот фудбалски репрезентативец Сергеј Милинковиќ...

Сан: Јунајтед со 200 млн фунти до потписот на Де Јонг...

0
Манчестер Јунајтед планираат гигантска понуда од над 200 милиони фунти за да ги осигураат потписите на Џуд...

Ако ве оговараат позади грб, тоа значи дека сте пред нив:...

0
Најдете ја вашата соодветна понуда и уживајте во животот. Конфуцие, Конфучие или Кунг Фу Це е кинески филозоф и социјален реформатор чии...

Челзи тргнува по ѕвездата на Баерн Минхен

0
Челзи во наредните денови ќе испрати понуда до Баерн Минхен за крилниот напаѓач Серж Гнабри, пренесуваат медиумите...

Реал Мадрид добива спонзорство вредно 400 милиони евра по сезона

0
Шпанскиот фудбалски клуб Реал Мадрид доби понуда од американската компанија „Legends Hospitality“ која за спонзорски договор ќе даде дури 10 милијарди евра. ...