таг: поништи

Контроверзни одлуки на американските судови: Поништена пресудата на Харви Вајнштајн, Врховниот...

0
Највисокиот суд во Њујорк ја поништи пресудата на Харви Вајнстин од 2020 година за обвиненијата за кривично дело сексуален криминал, пресврт што згрози...

Бајден ја укина забраната за влез на имигранти издадена од Трамп

0
Претседателот на САД Џо Бајден, го поништи прогласот издаден од поранешниот претседател Доналд Трамп, со кој се...