таг: понатаму

Пожарите во Родос беснеат и по една недела

0
Ситуацијата во Грција и понатаму е сериозна откако десетици големи пожари и понатаму...

Македонија и понатаму се наоѓа на 68. место

0
Фудбалската репрезентација на Македонија и понатаму се наоѓа на 68. место на ФИФА листата и...

Албанија старее, се намалува бројот на новородени, а се повеќе млади...

0
Наталитетот во Албанија и понатаму опаѓа, што доведува до брзо стареење на населението.Според податоците на државниот Институт за статистика, ИНСТАТ, во...

Лисичанск и понатаму цел на руската артилерија

0
Лисичанск и понатаму е цел на тешка руска артилерија, откако регионалните власти на истокот на...

Продолжува бегалскиот егзодус од Украина

0
Многу Украинци и понатаму бегаат од својата земја додека руската војска се приближува до Киев. На границата меѓу Украина и Полска...

Мбапе и Реал постигнаа џентлменски договор во преговорите за трансферот

0
Килијан Мбапе и понатаму е главна тема кај француските и шпанските медиуми кои следат што ќе се случи кога станува збор за неговата...

Македонија останува во зелената категорија за патување на Кипар

0
Македонија и понатаму е во зелената категорија земји на Министерството за здравство на Кипар и условите за патување на островот се непроменети, односно...

Во Албанија минатата година 215 самоубиства и 55 убиства

0
Самоубиствата и понатаму се една од најболните појави во албанското општество, што го потврдуваат високите бројки регистрирани и минатата година, јави дописничката на...

Рама повторно ја критикуваше ЕУ околу вакцините и не исклучи набавка...

0
Албанскиот премиер Еди Рама и понатаму не ги штеди своите критики кон Европската унија кога станува збор за вакцината против Ковид-19. Рама...