fbpx
0 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: Помпео

Помпео го осуди синоќешниот напад врз “Зелената зона” во Багдад

0
Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, ја обвини проиранската шиитска милиција за последниот, синоќешен напад врз „Зелената зона” во Багдад. -САД...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
100 %
0.3kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
12 °

Последни објави