таг: Помпео

Помпео го осуди синоќешниот напад врз “Зелената зона” во Багдад

0
Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, ја обвини проиранската шиитска милиција за последниот, синоќешен напад врз „Зелената зона” во Багдад. -САД...