таг: Помошта

Израел ќе дозволи привремена испорака на помош во Појасот Газа

0
Израел ќе дозволи привремена испорака на помошта до Појасот Газа преку преминот Ерез, соопшти денеска кабинетот на премиерот Бенјамин Нетанјаху. „Воениот кабинет...

Франција е против укинување на помошта од ЕУ за Палестина

0
Франција „не е за укинување на помошта од која директна корист има палестинското...

Борел се надева дека САД ќе ја променат одлуката за поддршката...

0
Одлуката на Конгресот на Соединетите Држави да ја исклучи помошта за Украина од...

Директната помош на САД за шесте земји од Западен Балкан може...

0
Помошта што се подготвува во Конгресот на САД за развој на Западен Балкан е вредна околу четири милијарди долари, а е...

Проф. Петрески: Висока ефикасност кај помошта преку ФИТР механизмот

0
Помошта за државните компании доделена преку Фонд за иновации и технолошки развој (ФИТР) е далеку поефикасна во...

ВМРО-ДПМНЕ: Мерките од шестиот пакет потценувачки, недоволни ниту за сметки за...

0
Помошта на владата не е доволна ниту за плаќање закупнина за простор или сметки за струја, а...