таг: поморски

(ВИДЕО) Украинците уништија уште еден руски брод во Црното Море

0
Украинската воена разузнавачка агенција (ХУР) изврши поморски напад во привремено окупираниот Крим во текот на ноќта на 6 јуни, уништувајќи руски брод –...

(ВИДЕО) Украински морски дронови уништија уште два руски воени брода на...

0
Украинските разузнавачи користеа дронови за напад на поморски сили Magura V5, за да уништат два брода на руските агресори, објави главната управа за...

Тајван се подготвува за воена вежба, Кина испрати бродови и авиони

0
Кина испрати поморски бродови и голема група воени авиони во Тајван,...

Откриен „Патот до Атлантида“ во Тихиот Океан

0
Поморски научници на истражувачкиот брод „Наутилус“ открија подморска појава што изгледа како „пат од жолта тула“, па сликовито го опишаа како „Патот до...

Украина формално ги затвора главните пристаништа

0
Украина најави привремено затворање на своите четири главни поморски пристаништа, откако ја загуби контролата над...

ВИДЕО: Пронајдена турбина на урнатиот индонезиски авион

0
Индонезиски поморски тим извади турбина на авионот што се урна во саботата, кратко време по полетувањето од главниот град Џакарта, изјави денеска...