таг: поминал

Зеленски го искара Радев: Не дај боже да те снајде мојата...

0
Полошо од очекуваното поминал состанокот меѓу украинскиот претседател Зеленски и неговиот бугарски колега Радев. Двете делегации седнаа една наспроти друга во...