fbpx
1 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: помеѓу

Ова се клучните симптоми на британскиот сој според кој се разликува...

0
Постојат суптилни разлики помеѓу симптомите на новиот сој на коронавирусот (британскиот) и оригиналната верзија на коронавирусот. Според најновите податоци, симптомите на британскиот...

Панчев за Ибрахимовиќ: Го има она балканското во себе

0
Коментирајќи го претстојниот меч помеѓу Црвена Звезда и Милан за Спорт Клуб, легендарниот Дарко Панчев изјави дека...

Нети Стивенс, жена научник која прва открила дали детето ќе биде...

0
Разликата помеѓу жените и мажите започнува со наследување на два големи Х хромозома или еден Х и еден мал Y. Тоа било...

Психолошка војна: Конте до Ањели-Ако прозборам јас, ќе ве снема од...

0
По мечот помеѓу Јувентус и Интер (0:0) во реваншот од полуфиналето од Купот на Италија и елиминиацијата...

Ова се клучните симптоми на британскиот сој според кој се разликува...

0
Постојат суптилни разлики помеѓу симптомите на новиот сој на коронавирусот (британскиот) и оригиналната верзија на коронавирусот. Според најновите податоци, симптомите на британскиот...

ВИДЕО: Прва радост за Хјустон, Пејсерси лидери на Истокот!

0
Во ноќта помеѓу 2020 и 2021 година по средноевропско време на програмата беа седум натпревари во најсилната лига на светот, НБА. ...

Зошто монотонија? Вратете ја страста во емотивната врска

0
Независно колку страст имало помеѓу партнерите на почетокот на врската, доколку нема промени и возбуда – врската станува монотона и здодевна. ...

Хороскопски знаци кои брзо можат да ви станат големи непријатели

0
Границата помеѓу љубовта и омразата е тенка, но таа станува уште потенка кај одредени хороскопски знаци. Во зависност...

Харден казнет со 50.000 долари поради кршење на протоколите!

0
Натпреварот помеѓу Оклахома Сити и Хјустон беше одложен откако тројца играчи на Рокетси имаа позитивни или нејасни тестови на коронавирус, објави раководството...

ВИДЕО: Кошаркар на Будуќност ги загуби нервите, го бокс удри противнички...

0
Натпреварот од АБА лигата помеѓу Мега и Будуќност (78:72) го одбележа скандалозниот потег на Вили Рид кој го удри Филип Петрушев....

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
80 %
4.1kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
9 °

Последни објави