таг: поместување

Шкендија и Струга Трим Лум, одиграа нерешено во Тетово и Скопје

0
Без никакво бодовно поместување меѓу Струга ТЛ и Шкендија на врвот од табелата по 14. коло во Првата македонска фудбалска лига, откако двете...

Како летното сметање на времето влијае врз нашето здравје – главоболки,...

0
Со поместување на стрелките од часовникот влијаеме на биоритамот, а поради летното сметање на времето губиме еден час сон. Експертското истражување потврди...

Поради ова се разболуваат и сосема здрави, а еве кој друг...

0
Дали поместување на часовникот, преминот кон зимско и летно сметање на времето влијае на внатрешниот часовник на секој од нас и се поставува...