таг: помалку

Дали Асанж е „корисен идиот“ на Москва, нејзин „агент на влијание“...

0
ДРАГАН МИШЕВ Пред нешто помалку од 20 години, енигматичен хакер со сребрена коса од Австралија отвори веб-портал кој прерасна во, според...

Терористичкиот напад во Москва е силен удар за Путин, кој ѝ...

0
На помалку од една недела откако Владимир Путин го обезбеди својот петти претседателски мандат, Русија е потопена во масакр и неред, анализира Метју...

Репортери без граници: Талибанците уапсиле девет новинари во Авганистан

0
– Талибанците уапсија девет новинари во Авганистан за нешто помалку од две недели, соопштија Репортери без граници (РСФ), јави ДПА. ...

И 5.000 чекори на ден се доволни за здраво тело и...

0
И помалку од 5.000 чекори дневно се доволни за одржување на здравјето и добрата форма на телото, покажува ново истражување, иако досега преовладуваше...

Која е вашата темна страна според вашиот хороскопски знак?

0
Иако недостатоците можеби изгледаат помалку возбудливо од доблестите на вашиот хороскопски знак, тие покажуваат колку моќна, а можеби дури и лековита може да...

Анкета: Дури 77 проценти од Германците се незадоволни од Владата

0
Дури 77 отсто се изјасниле дека се помалку задоволни или воопшто не се...

Во последните 48 часа, 70 милиони нови корисници се регистрирале на...

0
реклама За помалку од 48 часа, 70 милиони нови корисници се регистрирани на апликацијата...

Челзи со рекордно обештетување ќе се збогува со Грахам Потер

0
Челзи го отпушти менаџерот Греам Потер по помалку од седум месеци минати во клубот од „Стемфорд Бриџ“. Потер го презеде лондонскиот клуб во...

Луис Енрике со вистинска револуција во Шпанија

0
На помалку од една недела до почетокот на Светското првенство во Катар, Луис Енрике се чини дека е веќе подготвен. Не само да...

Како да ги стопите мастите со рен, мед и лимон?

0
Здрава и помалку пикантна, смесата приготвена од рен, мед и лимон го забрзува метаболизмот, поттикнувајќи го ослободувањето од мастите и вишокот на вода од...