fbpx

таг: Пол

Јутјубер нуди по 15 милиони долари за Смит и за Роко...

0
Јутјуберот Џејк Пол понуди да организира боксерски меч меѓу Вил Смит и Крис Роко, откако добитникот на Оскар му удри шлаканица на комичарот за време на доделувањето...

Децата од Украина не можат да посетуваат градинка

0
Две и пол годишниот Никита и петгодишниот Андреј, првите деца од Украина кои заедно со...

Пол Милсап ќе го напушти Бруклин

0
Триесет и шестгодишниот Пол Милсап и Бруклин се договорија за предвремен прекин на соработката. Според инсајдерот Шамс Чаранија, Нетс му ветиле на...

Пол Ванер стана најмладиот дебитант на Баерн во Бундеслигата

0
Германскиот фудбалер Пол Ванер стана најмладиот играч на клубот на натпревар од Бундеслигата. Тој синоќа со 16 години и 15 дена дебитира за...

Сагата околу Пол Погба продолжува – сега останува во Манчестер

0
Францускиот фудбалски репрезентативец Пол Погба ќе остане до крајот на сезоната во Манчестер јунајтед. Погба  по завршувањето на сезоната, ќе замине од...

Крај на „љубовта“ Голужа – Татран: Никој веќе не сака да...

0
Хрватскиот стратег Славко Голужа по четири и пол години го напушта Татран Прешов. Тој вчера за последен пат го водеше клубот на мечот...

Погба останува без клуб, Реал Мадрид се откажува од трката за...

0
Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба повеќе не е во трансфер плановите на Реал Мадрид, кралскиот клуб се откажал од...

Погба по вторпат заминува од „Олд Трафорд“

0
Францускиот фудбалски репрезентативец Пол Погба нема да го продолжи договорот со премиерлигашот Манчестер јунајтед, јавија денеска британските медиуми, посочувајќи оти сè е подготвено...

Погба ги прекина преговорите со Јунајтед за нов договорот

0
Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба ги прекина преговорите за продолжување на договорот, објави „ЕСПН“. Договорот на играчот е...

Погба ги прекина преговорите со Манчестер јунајтед за продолжување на договорот

0
Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба ги прекина преговорите за продолжување на договорот, објави „ЕСПН“. Договорот на играчот е...