таг: полн

Овие хороскопски знаци имаат најмалку трпение

0
реклама ЖИВОТОТ е полн со предизвици и ситуации кои бараат трпение, што не е...

Во овие хороскопски знаци се родени најбезгрижните луѓе

0
реклама ЖИВОТОТ често е полн со предизвици и ситуации кои бараат наше внимание и...

Како ќе ни влијае ретрограден Сатурн до 4 ноември? Прогноза за...

0
Периодот на ретрограден Сатурн е полн со предизвици, но секој од знаците на Зодијакот ќе може да ги надмине тешкотиите доколку ги следи...

Роналдо, цел авион помош за настраданите во земјотресот во Турција и...

0
Кристијано Роналдо пратил полн авион помош за жртвите од катастрофалниот земјотрес во Сирија и Турција,...

320 дена без снег: Њујорк е блиску до рекорд

0
Зимата е во полн ек во Њујорк, но едно нешто недостасува – снег. И покрај ниските температури во популарниот Централ парк на Менхетен,...

ВИДЕО/ Мартинез со “тактика” на Кралот Филип, тргна на Катар 2022

0
Белгија на Роберто Мартинез со полн, ама подмладен состав патуваат во Катар за натпреварите од планетарниот собир....

Инцидент во Јордан, загинаа 10 лица при истекување на токсичен гас

0
Резервоар полн со отровен гас хлор паднал од кран при истовар во јорданското пристаниште Акаба....

Верските поглавари од Тирана и Приштина со пораки за мир и...

0
Плоштадот „Скендербег“ во Тирана утрово беше полн со илјадници муслимански верници за церемонијата на клањање на Рамазан Бајрам. Клањањето на Рамазан...

Утре на небото ќе блесне полна Месечина, најмоќна оваа година: Ќе...

0
Подгответе се за период полн со изненадувања Ова е храбра и горда полна месечина. Ќе ни всади сила, емоционална стабилност, љубов кон...

3 најчести грешки кога правите и совети како да ги избегнете:...

0
Воздушесто тесто, крцкава кора и полн вкус, без вишок маснотии, со задолжителниот бел „венец“ меѓу златните половини – вака изгледаат вистинските крофни. ...