таг: полни

Веќе 24 месеци трае 72 часовната руска „специјална операција“ во Украина

0
ДРАГАН МИШЕВ Денес се навршуваат полни 24 месеци откако започна неиспровоцираната целосна руска воена агресија врз Украина, која започна во раните...

Најарогантните луѓе се родени во овие хороскопски знаци

0
НЕКОИ луѓе се полни со себе и веруваат дека светот се врти околу нив. Тие мислат само на себе и не се грижат...

Луѓето родени во овие знаци најчесто се дрски и груби кон...

0
НЕКОИ луѓе се полни со самодоверба и нивната самоопсесија нема граници. Таквите поединци мислат дека никој не е подобар од нив и често...

Уште три брода со жито денеска ќе испловат од Украина

0
Уште три брода полни со жито ќе испловат од Украина на 5 август според договорот поддржан од Обединетите нации (ОН) за...

Претпродолжението на „Предатор“ од 5 август на Хулу

0
Полни 35 години по првиот филм за чудовиштето-вонземјанин „Предатор“, суштеството се враќа на сцена во претстојниот филм „Плен“ (Prey). Во режија...

Ставете бадеми во топла вода и оставете ги преку ноќ: Го...

0
Овие јаткасти плодови се полни со хранливи материи и витамини, па добро делуваат на нашиот организам. Овој метод ќе ви помогне да ја...

Еве што внесувате во вашето тело со само една конзерва туна...

0
Сардините се полни со важни хранливи материи, што ги става на прво место кога станува збор за исхраната, вели д -р Џош Екс....