таг: Полицијата

Берлинската полиција изврши рации насочени кон меѓународна трговија со оружје

0
Полицијата во Берлин денеска изврши серија претреси поврзани со истрагите за меѓународната трговија со оружје. Портпаролот на германската полиција изјави дека околу...

Полицијата го идентификувала напаѓачот на словачкиот премиер

0
Полицијата во Словачка го идентификуваше 71-годишниот Ј.Ц. од Левица, кој со пиштол, што законски го поседувал, денеска го застрела словачкиот премиер Роберт...

Жестоки судири во Грузија поради контроверзниот закон за „странски агенти“ инспириран...

0
Жестоки судири избија меѓу демонстрантите и полицијата во главниот град на Грузија, Тбилиси, во вторникот, додека парламентот на земјата продолжи со расправата за...

Немири во Грузија: Опозициските пратеници исфрлени од Парламентот, стотици демонстранти собрани...

0
Продолжуваат тензиите и судирите помеѓу демонстрантите и полицијата во главниот град на Грузија, Тбилиси, каде втор ден се одржуваат масовни протести против ,...

Пред почетокот на Олимпијадата, француската полиција растури импровизиран камп на стотици...

0
Полицијата во Франција денеска растури голем импровизиран камп во напуштена зграда во јужниот дел на Париз, во која биле сместени мигранти. Операцијата е...

Наместо отпечатоци од прст – ДНК докази би можело се регистрираат...

0
Полицијата во иднина би можела да ги лови криминалците и со помош на нови техники за собирање форензички ДНК докази од воздухот на...

Судири на студентите со полицијата на улиците во Атина, бесни поради...

0
Грчките студенти фрлаа молотови коктели врз полицијата која одговори со солзавец во центарот...

Во ГОБ „8 Септември“ во Скопје било донесено починато бебе

0
Полицијата извести дека вчера околу 14.30 часот во полициската станица Карпош, од Градска општа болница (ГОБ) „8 Септември“ било пријавено дека кај нив...

Сунак: „Владеењето на толпата“ ја заменува демократијата во Британија, ќе се...

0
Велика Британија запаѓа во „владеење на толпата“ и полицијата ќе стори повеќе за да ја заштити демократијата во земјата, рече премиерот Риши Сунак,...

Полицијата врши претрес во хрватското министерство за култура

0
По наредба на европското јавно обвинителство (ЕППО), полицијата упадна во Министерството...