таг: Полицискиот

Јужна Африка: „Бранот предизвикан од омиркон помина, бројот на новозаразени опаѓа!“

0
Јужна Африка го укина полицискиот час, а олеснувањето на мерките за коронавирусот беше објаснето со тоа што нивната земја го помина...

Се скратува полицискиот час во Грција, а од 1 јули целосно...

0
Од сабота полицискиот час во Грција ќе биде пократок и ќе почнува во 01.30 часот, наместо 00.30 како што беше досега, а на...

Рестриктивните мерки продолжуваат и во наредните седум дена, угостителите утре на...

0
Полицискиот час кој почнува од 20 часот и трае до 5 наутро како и забраната за гости во угостителските објекти остануваат на сила...

Во Албанија полицискиот час останува од 20:00 до 6:00 часот

0
Полицискиот час воведен во Албанија во рамки на анти-ковид мерките останува во истиот период како во изминатите две недели и тоа 20:00 до...

Холандија го продолжува полицискиот час

0
Холандската влада ќе го продолжи полицискиот час, потврди министерот за правда.Полицискиот час, кој во оваа земја беше...

Полицискиот час во Франција не е доволна заштита против ширење коронавирус

0
Полицискиот час што беше воведен пред 12 дена во Франција не е доволен за забавување на ширењето на коронавирусот. Тоа го соопшти на...