fbpx
1 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: политичките

Во пресрет на изборите бугарските партии ја заоструваат реториката кон Македонија

0
Со приближувањето на парламентарните избори, политичките партии во Бугарија продолжуваат да ги зацврстуваат своите негативни ставови кон Македонија. Министерката за надворешни работи Екатерина...

Влегува ли Италија во политичка криза? По оставката на премиерот Конте,...

0
Италијанскиот претседател Серхио Матарела денеска започнува консултации со политичките лидери за надминување на политичката криза, откако вчера премиерот Џузепе Конте поднесе оставка. ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
93 %
0.6kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
12 °

Последни објави