таг: политичка

ГЕРБ доби рок од една недела да формира влада во Бугарија

0
Најголемата бугарска политичка партија, централно-десничарската ГЕРБ, денеска доби седум дена да се обиде да формира...

Радев ги повика партиите да преземат одговорност

0
Крајно време е партиите да преземат политичка одговорност. Овој пат тие немаат право да згрешат“ – порача...

ГЕРБ нема да поддржи проект за влада на партијата „Има таков...

0
Бугарската политичка партија ГЕРБ нема да го поддржи проектот на владата на партијата „Има таков народ“. Ова...

Бугарија: Трифонов вели дека ова се најфер избори досега

0
Лидерот на бугарската политичка партија „Има таков народ”, Слави Трифонов објави на својот Фејсбук-профил дека денешниот ден бил добар ден за бугарската демократија,...

Партијата на Борисов во мај ќе бира ново раководство

0
Националното собрание на бугарската политичка партија ГЕРБ ќе избере ново раководство на 11 мај, пренесува бугарското издание „24 часа“. Како што јави дописникот...