таг: полесно

Најмалку 24 повредени во судар на два воза во метрото во...

0
Најмалку 24 лица се полесно повредени вчера во Њујорк кога два воза на метрото се судрија и еден од возовите излета од шините....

Шестмина повредени во пукнање поради конфликт меѓу тинејџери

0
Шест тинејџери се полесно повредени во пукање по прославата на американскиот празник „Јунинати“ во Милвоки, во американската сојузна држава Висконсин, соопшти...

(ВИДЕО) Хеликоптер се урна на плажа во Мајами Бич, има повредени

0
Две лица се префрлени во болница, а едно е полесно повредено кога хеликоптер се урна во морето на самата плажа во...

ОВА МОЖАТ ДА ГО ЈАДАТ И ОНИЕ КОИ ВНИМАВААТ НА ЛИНИЈАТА:...

0
Гарантираме дека ништо не е полесно за подготовка, а повкусно не постои Состојки: Интегрална тортиља Мексиканска мешавина од зеленчук...

Циципас во полуфиналето на Австралија опен

0
Грчкиот тенисер Стефанос Циципас полесно од очекувањата избори пласман во полуфиналето на Австралијаопен. Циципас утрово на Грен слемот во Мелбурн, во четвртфиналето...

Медведев против Ѓоковиќ во финалето на АТП турнирот во Парис

0
Рускиот тенисер Данил Медведев далеку полесно од очекуваното го победи Александар Зверев во полуфиналето на АТП турнирот во Париз. Вториот светски рекет двапати...

Физички симптоми кои укажуваат на депресија: Како негативните емоции влијаат на...

0
Понекогаш е полесно депресијата да се препознае преку физичките симптоми, а еве кои промени во функционирањето на организмот ги предизвикува депресијата. ...