fbpx

таг: полека

Атовска: Во Украина досега загинаа 14 новинари

0
Животот во Киев полека се враќа во нормала иако во градот работат само продавници за...

Јакимовски е најдобар европски тројкаш во НЦАА

0
Андреј Јакимовски полека влегува во посакуваната форма и повторно се наметнува во еден од лидерите на Вашингтон Стејт Универзитетот. На последните три...

Кој ќе биде најсреќниот датум во 2022 година за секој хороскопски...

0
Полека но сигурно се ближи долгоочекуваната нова година. По две турбулентни години, 2020 и 2021 година, сè уште не сме сосема сигурни...

Де Брујне се уште ги чувствува последиците од вирусот: Ќе направам...

0
Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин Де Брујне полека, но сигурно се враќа во посакуваниот натпреварувачки ритам и тоа го покажа на средбата против...

Италијански научници развиваат летечки човековиден робот

0
Роботите полека ги прошируваат своите операции вон контролираните лабораториски средини – во „хаосот“ на архитектонската инфраструктура во реалниот свет, каде што одењето од...

Јувентус го совлада Лацио

0
Италијанскиот фудбалски великан Јувентус полека се искачува кон горните позиции на табелата откако денеска оствари многу значаен триумф на гостувањето кај Лацио со...

Несторовски: Нема зборови за да се опише неговата големина

0
Полека сите репрезентативци се зобгуваат од големиот Горан Гранде Пандев. Па така и Иле Несторовски со голема порака до Пандев постави на својот...

ФОТО: Барселона се посрамоти од претставувањето на дресот за новата сезона

0
Во Барселона веќе полека се подготвуваат за новата сезона. Каталонскиот клуб ќе ги започне подготовките за новата сезона кон средината на...

Д-р Даниловски: Ќе се соочиме со ужас без крај ако не...

0
Ако полека се тегнеме со вакцинирањето со тоа му се дава шанса на вирусот да и избега на вакцината, да мутира. Да најде...

ФОТО | Со малку труд претворете ја терасата во вистинска оаза...

0
Полека ни пристигнуваат убавите и топли денови, кои вистинска штета е да ги поминуваме во затворен простор… Особено...