таг: поклони

Во Косово државен почит за жртвите од масакрот во Резала

0
Државниот врв на Косово се поклони пред споменикот на загинатите во Резала. Во ова село во општина Скендерај, српските сили за...

Државните раководители на Косово се поклонија во Меморијалниот комплекс „Адем Јашари“

0
Косовскиот државен врв се поклони пред Меморијалниот комплекс „Адем Јашари“ во Преказ кај Скендерај, на вториот ден од манифестацијата Епопеја на...