таг: покажува

Столтенберг: Пактот на Русија и Северна Кореја покажува взаемна поддршка на...

0
Новиот одбранбен пакт на Русија со Северна Кореја покажува зголемена усогласеност меѓу авторитарните сили и ја нагласува важноста на демократиите да претставуваат обединет...

Би-Би-Си: На фронтот во Украина загинале повеќе од 50.000 руски војници

0
Анализата на Би-Би-Си, според нивните потврдени информации, покажува дека во Украина загинале над 50.000 руски војници, како и дека во втората година...

Вакцината против Ковид-19 го намалува ризикот од овие болести

0
Најновото истражување покажува дека вакцините против коронавирусот, покрај заштитата од инфекција со коронавирусот, би можеле да имаат и дополнителна корист. Имено, како...

Како „неутралните“ телевизии ги селектираат вестите?

0
Дневниот распоред за нашите Обединети опозициски телевизии покажува дека максимално треба да се елиминираат ликовите на Пендаровски и Османи ...

Нов „суперконтинент“ би можел да го загрози човештвото

0
Новото истражување покажува дека формирањето на нов суперконтинент би можело да ги „избрише“ луѓето и сите други цицачи (ако воопшто постојат) од Земјата...

Луѓето дебатираат како изгледале 45-годишниците во 90-тите: „Тоа беше стилот“

0
Објава на Твитер, којашто покажува како луѓето во нивните 40-ти биле прикажани во филмовите од 1990-тите, стана предмет на дискусија, заедно со фотографии...

Доларот зајакна, цените на нафтата драстично паднаа

0
Индексот на доларот кој ја покажува вредноста на американскиот долар во однос на другите шест најважни светски валути се движи околу...

(ВИДЕО) Руски единици влегуваат во Украина

0
Украинската гранична служба објави материјали за кое вели дека покажува руски воени возила како ја...

Помал е ризикот од хоспитализации кај омикрон варијантата отколку кај делта

0
Јужноафриканска студија покажува дека постои помал ризик од хоспитализацијата и развојот на тешка форма на коронавирусната болест Covid-19 кај луѓето кои се заразени...

Ливерпул може да го добие Холанд во летниот трансфер период

0
Премиерлигашот Ливерпул покажува интерес за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, објави „Sky Sport Deutschland“. Според германскиот медиум, „Црвените од Енфилд“ се...