таг: покажуваат

Гледаме во телефонот 200 пати на ден

0
Истражувањата покажуваат дека 95 отсто од граѓаните на ЕУ веруваат дека децата поминуваат премногу време на Интернет, а исто толку стравуваат...

30,5 отсто од децата од шест до девет години во Македонија...

0
Најновите податоци покажуваат дека 30,5 отсто од децата од шест до деветгодишна возраст во Македонија живеат со зголемена телесна тежина или дебелина, 13,8...

Која апликација ја бришеа луѓето најмногу минатата година?

0
реклама Некои податоци покажуваат дека Instagram била најбришаната апликација во 2023 година. Оваа...

Експертите откриваат колку кафе може да предизвика смрт

0
Истражувањата покажуваат дека редовното консумирање кафе е поврзано со намален ризик од рак, срцева слабост и дијабетес тип 2. Сепак, постојат студии...

Би-би-си: По рекордниот октомври, 2023 сигурно ќе биде најтопла година во...

0
Најновите податоци на истражувачите покажуваат дека „практично сигурно“ 2023, годината кога се регистрирани смртоносни топлотни бранови, поплави и пожари, ќе биде...

Осум необични особини на луѓе со исклучително висока интелигенција

0
реклама Истражувањата покажуваат дека одредени необични особини на личноста се поврзани со поединци кои имаат...

Еве што се случува со вашето тело ако џвакате гума за...

0
реклама Истражувањата покажуваат дека повеќето Американци џвакаат гума за џвакање два до три пати неделно,...

6 знаци дека вашата мачка ве сака!

0
реклама Истражувањата покажуваат дека мачките навистина ги сакаат своите сопственици и тоа можат да го...

Во моментов нема јасен победник на претстојните избори во Бугарија

0
Резултатите од истражувањето на агенцијата „Алфа Рисрч“ не покажуваат јасен победник на претстојните парламентарни избори во Бугарија, што ќе се одржат...

Населението во Италија се намалува со најнизок наталитет

0
Стапката на наталитет во Италија продолжува да опаѓа, покажуваат податоците објавени денеска од агенцијата за статистика Истат. ...