таг: покажа

Лекарите им препишуваат помалку антидепресиви на луѓето кои возат велосипед до...

0
Едно ново истражување покажа дека лекарите им препишуваат помалку антидепресиви на луѓето кои патуваат со велосипед до работното место. Инаку, биле анкетирани...

САД загрижени дека Путин нема да застане на Украина, рускиот диктатор...

0
Русија предводена од Путин, која покажа подготвеност да ги освои соседните земји со сила, не планира да застане на Украина и продолжува да...

Мишел: Важно е Советот на ЕУ да покаже единство

0
Во текот на вчерашниот ден Советот на ЕУ покажа единство и се надевам...

Почести турбуленции за време на летовите

0
реклама Една неодамнешна студија покажа дека турбуленцијата во текот на летот, онаа која предизвикува потенцијално застрашувачки лет,...

Како вежбањето влијае на кардиоваскуларното здравје

0
реклама Една неодамнешна студија покажа дека редовната умерена до енергична физичка активност во текот на...

Украина пресилна за Македонија

0
Украина уште еднаш ја покажа својата доминација во Златна европска лига, победувајќи ја Македонија со...

Овие четири места на телото мора добро да ги измиеме навечер,...

0
НАЈНОВОТО истражување покажа дека за човековото здравје е најдобро да се тушира ​​навечер, односно непосредно пред спиење. Како што објави Eat This, постојат...

ВИДЕО: Како Ким Кардашијан се качува по скали во претесен фустан?

0
Познатата Ким Кардашијан покажа како се качува по скали додека на себе има претесен фустан. Познатиот фризер Крис Еплтон објави...

Робот покажа нови вештини: Се качи на градежно скеле, испорача алат...

0
Компанијата „Бостон дајнамикс“ покажа нови вештини на својот робот Атлас. Во видеото објавено на социјалните мрежи, Атлас покажува импресивна агилност и умешност....

Леброн успешно го предводеше Лејкерс, коj се врати и победи од...

0
Леброн Џејмс повторно ја покажа својата сила на 38 години. Тој го предводеше Лос Анџелес Лејкерс до...