таг: Познатите

Еве што точно јаде Селена Гомез во еден ден за да...

0
ЕДНА од познатите личности кои на прво место ја ставаат љубовта кон сопственото тело и грижата за целокупното здравје е Селена Гомез. Во...

Статуи на Велигденскиот остров оштетени од пожар

0
Пожар ги оштети познатите статуи на Велигденскиот остров, а некои од јагленисувањето се вели дека се непоправливи, изјави потсекретарот за културно...

Прополис – чист природен антибиотик

0
Научните истражувања во светски познатите лаборатории покажале дека прополисот има антибактериско, антивирусно, антитуморно, анаболичко, регенеративно и анестетичко дејство. Научно е докажано дека тој по...

„Спајс Грлс“ најавуваат враќање на филмското платно

0
Познатите членки на групата „Спајс Грлс“ пред две години се вратија на сцената, а сега размислуваат и за враќање на филмското платно....