таг: позиции

Европските лидери ќе решаваат за избор на врвните функционери на ЕУ

0
Изборот на носителите на водечките раководни позиции во ЕУ, Стратешката агенда 2024-2029 година, состојбите во Украина и на Блискиот Исток, безбедноста и одбраната,...

Рамноправноста и финансиската независност на жените главни теми на средбата на...

0
Застапеноста на жените на раководни позиции и нивните економско зајакнување, финансиска независност и рамноправност ќе бидат главни теми на заседанието на Совет за...

Македонија падна на 68. место на ФИФА листата

0
Фудбалската репрезентација на Македонија падна три позиции на ФИФА-листата. Ова е плод на двата пораз...

Ивановски со мал пад на АТП листата, Алкараз е број еден

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски забележа пад од четири позиции на најновата АТП листа и...

Зеленски: На Украина ѝ треба уште време за контраофанзива

0
Украина ги задржува своите позиции додека не пристигнат уште западни оклопни возила пред...

Експлозија во Севастопол, бран напади во источна Украина

0
Руските сили извршија нов бран на напади врз украинските позиции и населби на истокот, соопшти...

Скок од пет позиции: Македонската репрезентација се искачи на 62. место...

0
Скок од пет позиции бележи македонската фудбалска репрезентација на ранг-листата на ФИФА објавена денеска. „Црвено-жолтите“ март...

Израел погоди цели во Појасот Газа

0
Израелската авијација бомбардира позиции на радикални организации во Појасот Газа, јави палестинската радиостаница Јужен Ал...

Јувентус го совлада Лацио

0
Италијанскиот фудбалски великан Јувентус полека се искачува кон горните позиции на табелата откако денеска оствари многу значаен триумф на гостувањето кај Лацио со...