таг: позитивни

Д-р Цана: Ковид-состојбата е полоша отколку што изгледа

0
Граѓаните кои излегуваат позитивни на Ковид-19 со тестови кои ги прават дома, не се пријавуваат и не се регистрираат како заразени. Бројките на...

Нови случаи на коронавирус во Барселона, Чави нема на располагање ниту...

0
Уште тројца фудбалери на шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона се позитивни на коронавирус што дополнително му ја отежнува задачата на тренерот Чави пред следниот...

Триесет и три отсто од заразените и два отсто од хоспитализираните...

0
Бројот на позитивни и на хоспитализирани кои се невакцинирани, како и бројот на смртни случаи кај лицата кои не примиле вакцина против Ковид-19...

Триесет и три отсто од зарзените и 98 отсто од хоспитализираните...

0
Бројот на позитивни и на хоспитализирани кои се невакцинирани, како и бројот на смртни случаи кај лицата кои не примиле вакцина против Ковид-19...

Коронавирус во ЛА Лејкерс

0
Екипата на ЛА Лејкерс потврди пет позитивни случаи во изминатите 48 часа. Расел Вестбрук, Ејвори Бредли, Малик Монк, Двајт Хауард и Тален...

99 пациенти вакцинирани со трета доза се заразиле со ковид -19

0
Има 99 пациенти кои се позитивни, а се вакцинирани со трета доза и еден смртен случај, но се работи за исклучително тешка состојба,...

Во Словенија продолжува негативниот тренд со коронавирусот

0
Во Словенија позитивни на коронавирусот се 42 отсто од тестираните во последното деноноќие, пренесува Фактор. ...

Ериксен се разбуди, задржан е во болница на тестови

0
Позитивни вести пристигнуваат од Данска. Кристијан Ериксен во моментов е во стабилна состојба. Се разбудил и полека комуницирал со лекарите во...

Во болниците низ земјава се лекуваат 126 ковид-пациенти, двајца хоспитализирани за...

0
Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ...

Помалку од 500 пациенти се лекуваат од ковид-19 во болниците во...

0
Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ...