таг: позитивните

Стевановиќ: Порастот на заболени од ковид е поради зголемената раздвиженост и...

0
Зголемувањето на ковид позитивните пациенти периодов се должи на зголемената раздвиженост, мал процент на вакцинирани против коронавирусот и опаѓање на имунитетот, изјави за...

Лекарска комора: Лекарите се исцрпени од зголемениот интензитет на работа, ФЗО...

0
Почитувањето на позитивните правни прописи во областа на здравството е столб на функционирањето на здравствениот систем во државата што креира оптимални услови за...

Премиер лигата, сепак, го одложи дуелот Барнли – Евертон

0
Позитивните случаи на коронавирус и повредите во редовите на Евертон ја натераа денеска Премиер лигата да го прифати барањето на клубот од Ливерпул...

Британскиот сој на коронавирусот во Словачка се шири неконтролирано

0
Дури 71 % од позитивните резултати од тестовите направени во средата докажале дека британскиот сој е присутен.Ова го објави премиерот на Словачка, Игор...