таг: позитивна

Писонеро: ЕК го одобри Планот за реформи и инвестиции во Украина

0
Европската комисија донесе Одлука со која даде позитивна оценка за спроведување на Планот за Украина, кој претставува сеопфатната стратегија за реформи и инвестиции...

Џил Бајден е позитивна на коронавирусот

0
Првата дама на САД, Џил Бајден e позитивна на коронавирус, објави Белата куќа....

Би-Би-Си: Кралицата позитивна на Ковид-19!

0
Кралицата Елизабета е позитивна на Ковид-19, соопшти Бакингемската палата. Британската кралица има „благи симптоми...

Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи на Ролан Гарос

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ конечно доби и позитивна вест, откако француските власти ги променија правилата за влез во земјата, овозможувајќи му на светскиот...

Маските ги прават луѓето попривлечни, покажува истражување

0
Британските научници открија позитивна страна на пандемијата – луѓето изгледаат поатрактивни носејќи заштитни маски, пренесува „Гардијан“. Истражувачите од Универзитетот Кардиф, се изненадиле...

Пејачката Пинк прозборе за борбата со коронавирусот минатата година: Во паника...

0
Пејачката Пинк беше позитивна на коронавирус во март минатата година, а покрај неа беше заразен и нејзиниот четиригодишен син Џејмисон. ...

Заболени од 18 до 60 години со температура од 38 степени...

0
По едногласната позитивна одлука на Комисијата на епидемиолози од Министерството за здравство на Грција, колхицинот се вклучува во протоколот за третман на Ковид-19...