таг: пожари

Сирените прогласија општа опасност: Повеќе од илјада пожарникари гаснат пожари во...

0
Повеќе од илјада пожарникари гасат огромни пожари на границата меѓу Италија и Словенија, објавија денеска...

Во бразилски Амазон најмногу шумски пожари во последните 18 години

0
Во мај, Бразил забележа најголем број пожари во амазонската шума за тој месец од 2004...

На 28-от ден од борбите во Украина, најмалку четири лица се...

0
Руското бомбардирање во главниот град Киев, предизвика пожари во високи згради, при што беа повредени четири лица. Руските бомби уништија критичен...

ОН: Бројот на шумски пожари во светот драстично ќе се зголеми...

0
Бројот на големите шумски пожари низ светот драстично ќе се зголеми во наредните децении поради...

Ветерот ја влошува ситуацијата, повеќе од 2.000 луѓе евакуирани од делови...

0
Шумските пожари сѐ уште беснеат на грчкиот остров Евија, потпомогнати од силните ветрови и се движат кон...

Огнени фронтови и се закануваат на Атина, гори јужна Италија, огромен...

0
Шумските пожари продолжуваат да беснеат низ светот. Огнената стихија е надвор од контрола во Грција, гори на Сицилија и Калабрија, а во Калифорнија...

Во Грција продолжува борбата против пожарите

0
Продолжува борбата против шумските пожари во Грција. Катастрофата во северното атинско предградие Варибоби е веќе под контрола, но и покрај напорите на стотици...

Пожарите предизвикуваат „главоболки“ за многу земји во регионот и во Европа

0
Последните денови пожари се проширија во некои региони во Косово. Како резултат, евидентирана е една жртва во селото Новосела во Малишева. Според изјавите...

(ВИДЕО) Осум загинати во пожарите во Турција, евакуација со чамци и...

0
Осум лица загинаа во големите пожари што ја зафатија Турција. Advertisements ...

Балканот го чекаaт екстремно пеколни температури во август, предупредуваат експертите

0
Шумските пожари беснеат во медитеранската област, а Светската метеоролошка организација објави податоци за екстремни горештини, како и карта на опасности од пожар. ...