таг: поефикасна

„Спутник В“ е поефикасна против делта сојот од другите вакцини, тврди...

0
Руската вакцина „Спутник В“ е поефикасна во заштита од индискиот сој на коронавирус од вакцините од другите производители, соопшти во вторник Рускиот инвестициски...