fbpx

таг: „Поетот

Ако сте во Струмица и ако сте Б-негатив, донирајте за Родна...

0
Поетот Митко Гогов од Струмица кој денеска објави дека неговата мајка е хоспитализирана во струмичката болница во лоша состојба бара донација на...

На поетот Митко Гогов му е потребна помош: Мама ја носиме...

0
Поетот Митко Гогов од Струмица објави дека од синоќа неговата мајка е хоспитализирана во струмичката болница во лоша состојба. Попладнево тој сподели со...

Тајната што ја носи „Не ломите ми багрење“ на Балашевиќ: Не...

0
Гостувајќи во емисијата „Поетот на панонското срце“ на РТС, посветена на Ѓорѓе Балашевиќ, Вук Зугиќ, долгогодишен директор на Културната програма „Центар Сава“,...