таг: поетеса

Аманда Горман по инаугурацијата на Џо Бајден станува модел рамо до...

0
Аманда Горман, 22-годишна поетеса, која рецитираше на инаугурацијата на новиот претседател на САД, Џо Бајден, потпиша договор со агенцијата „IMG Models“, пренесува...