fbpx
17 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: подразбира

Бидете вистински слаткар: Најважни техники при приготвување кремови и украсување колачи

0
Правењето колачи подразбира и приготвување вкусен крем. Некогаш тоа е едноставно и лесно, некогаш бара посебна техника за која е потребно време...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
42 %
0.5kmh
0 %
чет
16 °
пет
17 °
саб
17 °
нед
11 °
пон
12 °

Последни објави