таг: Подобри

Миграцијата ќе ни ги однесе медицинските сестри во Европа, а ние...

0
Достоинствена професија, подобри услови и повисоки плати, порачаат медицинските сестри од примарната здравствена заштита на денешниот прв Симпозиум што го одржаа во прилепскиот...

Де Кро: ЕУ мора да се реформира за да биде подготвена...

0
Пред да станеме поголеми, ќе мора да станеме подобри, па затоа ЕУ ќе мора да се реформира пред да биде подготвена за проширување...

Ингебригстен постави нов европски рекорд на 1.500 метри

0
Норвешкиот атлетичар Јакоб Ингебригстен го подобри сопствениот европски рекорд во дисциплината 1.500 метри. Новиот најдобар...

Мбапе, најмладиот играч со 40 гола во Лигата на шампионите

0
Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе го подобри постигнувањето на својот соиграч Лионел Меси. Французинот сега...

Психолозите велат: Ова е причината за распаѓање на врските и браковите,...

0
Постои начин да се подобри однесувањето кон партнерот. Многу студии во психологијата се занимаваат со врски и бракови. Ели Финкел, професорка по...

Бесими: Подобри услуги за граѓаните, поголема отчетност и повеќе финансии за...

0
Подобри услуги за граѓаните, но и поголема отчетност за тоа како општините ги трошат средствата на граѓаните, ќе се овозможи со продолжување на...