таг: подморница

Подморница на американската морнарица вплови во заливот Гвантанамо, на Куба и...

0
Подморница на американската морнарица вплови во заливот Гвантанамо, еден ден откако флота руски воени бродови пристигна во Куба и треба да учествува на...

Американска подморница се судри со непознат објект во Пацификот

0
Американска нуклеарна подморница удрила во „непознат објект“ во водите во Азиско-пацифичкиот регион, при што биле...