таг: подметната

„ВАГНЕР“ остана без раководството и сега најавува одмазда

0
Според руските медиуми, истрагата се фокусира на подметната експлозивна направа во авионот. Според британските разузнавачки служби пак, најверојатно зад соборувањето на...