fbpx
-1 C
Skopje
петок, март 5, 2021

таг: подготвеноста

Повеќето Германци скептични околу вакцинацијата, Меркел реагираше со коментар

0
Во Германија, подготвеноста за вакцинација паднала на минимум од почетокот на епидемијата, пренесуваат тамошните медиуми. Како главна причина се наведува стравот од...

Зошто повеќето Германци не сакаат да се вакцинираат?

0
Во Германија подготвеноста за вакцинација падна на минимум од почетокот на епидемијата. Главната причина е стравот од несакани ефекти. Владата проценува дека...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
-1 ° C
-1 °
-1 °
86 %
0.6kmh
0 %
пет
16 °
саб
10 °
нед
11 °
пон
13 °
вто
9 °

Последни објави