fbpx
4 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: погребна

Багдад: Илјадници луѓе ја одбележаа годишнината од убиството на генералот Касим...

0
Со импровизирана погребна поворка денеска во Ирак е одбележана првата годишнина од убиството на иранскиот начелник на Генералштабот, Касем Сулејмани, кој е убиен...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
87 %
1kmh
0 %
саб
19 °
нед
12 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
10 °

Последни објави