fbpx
18 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: поголемиот

Влошената епидемиолошка и временска состојба Албанија ќе ги отвора регионалните ковид...

0
Се поголемиот број заразени со Ковид-19 на кои им е потребно болничко лекување и невремето што ја зафати Албанија, обилен снег и минусни...

(ВИДЕО) Снежна бура ја парализира Западна Европа, снег ги блокираше Велика...

0
Поголемиот дел од Западна Европа се бори со силната зимска бура „Дарси“, која донесе невообичаено големи врнежи...

Шизофренијата идентификувана како вториот најризичен фактор за фатален исход од коронавирусот

0
Додека вакцинирањето во поголемиот дел од светот е во тек, научниците напорно работат за да утврдат кои се најризичните групи кај кои...

Снежна бура ѝ се заканува на Америка, вонредна состојба во Њујорк

0
Националната метеоролошка служба на САД издаде предупредување за поголемиот дел од истокот на земјата, од Северна Каролина...

Судан ја презеде контролата над спорната погранична територија

0
Судан воспостави контрола над поголемиот дел од територијата откако ја обвини Етиопија дека се обидува да заземе област во близина на границата...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
34 %
9.3kmh
0 %
саб
15 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °

Последни објави